SAMOOBRONA I INTERWENCJA FIZYCZNA DLA TRENERÓW

Miejsca szkolenia:
CKA Mrówka, Przekorna 33, Warszawa.

Data szkolenia: Grudzień 2024, dokładna data po zebraniu się grupy.

Trenerzy: mjr w st. spocz. mgr Michał Talaga
Adres: CKA Mrówka, Przekorna 33, Warszawa.

Karta zgłoszenia na kurs do pobrania: Pobierz
Cena (za 1 osobę): 480,00 zł

Wolnych miejsc: 10 osob

Najważniejszym zadaniem trenerów w treningu z osobami agresywnymi jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom i otoczeniu (dzieciom, młodzieży i dorosłym). Trening Zastępowania Agresji (Amity ART) włącza potężne procedury sprzyjające pełnemu bezpieczeństwu, jak prowadzenie zajęć przez dwóch trenerów, reguły grupy, pomiar osiągnięć, Dialog Odważny Amity i rozróżnianie stanów zagrożenia. Pełne wdrożenie tych procedur zapewnia bezpieczeństwo treningu, o czym przekonuje nasza ponad dwudziestoletnia praktyka prowadzenia setek treningów, od przedszkolaków do nieletnich i dorosłych diagnozowanych jako niebezpieczni przestępcy, w zakładach i w szkoleniach otwartych.

W żadnym treningu nie da się jednak wykluczyć sytuacji nadzwyczajnych, w tym zachowań agresywnych między uczestnikami, uczestnikami i osobami postronnymi, uczestnikiem i trenerem. Dlatego każdy trener powinien być przygotowany mentalnie, od strony prawnej i w zakresie sposobów interwencji fizycznej, gdy zachodzi konieczność deeskalacji sytuacji, rozdzielenia uczestników agresywnych, poradzenia sobie z intruzem itp. Jednocześnie techniki interwencyjne i ich zastosowanie powinny być zgodne zasadami zastępowania agresji, w tym traktowania agresora jako partnera, a nie przeciwnika. Ta wiedza i umiejętności może być przydatna i poza treningiem.

Taki trening prowadzi mjr w st. spocz. mgr Michał Talaga. Program krótkiego, podstawowego szkolenia, włącza psychologiczne aspekty samoobrony, instynktowne reakcje obronne, dystans, przestrzeń, komunikację, zachowanie się w parterze, techniki w samoobronie, wykorzystanie przedmiotów  jako zaimprowizowanych środków obronnych, napastnik uzbrojony i obrona przed nim, interwencja fizyczna jako element pracy w sytuacjach kryzysowych osób uprawnionych, podstawy prawne. Polecamy ten trening zarówno jako jego absolwenci, jak i współpracujący od lat z Michałem.

Na trening przychodzimy ubrani swobodnie tak, jak normalnie chodzimy na co dzień. Jesteśmy gotowi usiąść, albo nawet położyć się na podłodze, jeżeli było by to konieczne dla opanowania umiejętności obronnej.